moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cross rozstrzygnie o medalach

Wkrótce poznamy wyniki współzawodnictwa drużynowego w sporcie powszechnym. O końcowej klasyfikacji rozstrzygną mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się we wtorek i środę w Bydgoszczy. Niezależnie od wyników ostatnich zawodów, w 2013 roku najlepsza była drużyna z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Reprezentacja Wojsk Lądowych 1, bo pod taką nazwą uczestniczy we współzawodnictwie w sporcie powszechnym ekipa złożona głównie z żołnierzy 11 LDKPanc, wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę punktową, że nawet spora wpadka w crossie nie odbierze jej zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji WL 1, oprócz przedstawicieli jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wchodzą także żołnierze z wybranych pododdziałów Wojsk Lądowych, m.in. 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa i 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drużyna, której trzon stanowią sportowcy z Czarnej Dywizji, po raz trzeci z rzędu zostanie zwycięzcą we współzawodnictwie sportowym w Siłach Zbrojnych RP. A start w mistrzostwach w crossie, które odbędą się w dniach 15–16 października w Bydgoszczy, zapewniła sobie dzięki dobrym wynikom zdobytym podczas dwóch ostatnich czempionatów w pływaniu i maratonie. W obu bowiem pancerniacy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej.

O dwa pozostałe miejsca na podium w klasyfikacji generalnej będą walczyć reprezentacje Wojsk Lądowych 2 (składająca się ze sportowców 12 Dywizji Zmechanizowanej), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Powietrznych. Powtarza się więc historia sprzed roku. Wtedy to przed kończącymi współzawodnictwo mistrzostwami w futsalu (w tym roku turniej piłki halowej został odwołany) pewna zwycięstwa była drużyna Wojsk Lądowych 1, a o srebro i brąz walczyły te same ekipy: WL 2, IWSZ i SP.

– W Bydgoszczy czeka nas zacięta rywalizacja o miejsca od drugiego do czwartego. Różnice punktowe są niewielkie i jeszcze wszystko może się zdarzyć – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – Tak jak przed rokiem, ostatnie zawody zadecydują o tym, czy wywalczymy miejsce na podium.

Ostatnie mistrzostwa w maratonie potwierdziły, że świetnych biegaczy ma drużyna Wojsk Lądowych 2 (12 DZ). W Warszawie dwa czołowe miejsca wśród mężczyzn zajęli zawodnicy z tej drużyny, ale drużynowo więcej punktów zdobyli reprezentanci 11 LDKPanc. – Mogliśmy wygrać klasyfikację drużynową w maratonie, ale kontuzje wyeliminowały ze startu trzech zawodników, a w ich miejsce nie mogliśmy już nikogo wstawić – mówi mjr Mirosław Langner, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 Dywizji Zmechanizowanej. – W biegach przełajowych na pewno mamy szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. To zwycięstwo da nam srebrny medal w punktacji ogólnej pod warunkiem, że zespół Inspektoratu Wsparcia zawali biegi i nie zmieści się w czołowej piątce. A na to się raczej nie zanosi. Patrząc realnie na nasze szanse, uważam, że w Bydgoszczy powalczymy o trzecie miejsce – dodaje major.

Drużyna z 12 Dywizji Zmechanizowanej ma mocną ekipę biegaczy. W rywalizacji indywidualnej jej reprezentanci powinni walczyć o miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej. – Siły Powietrzne ostatnio się wzmocniły o czworo mocnych zawodników, dwóch biegaczy i dwie biegaczki. Lotnicy też mają szanse powalczyć o podium – twierdzi szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 DZ. Na trasie w Myślęcinku, na której w tym roku odbyły się cywilne mistrzostwa kraju oraz mistrzostwa świata, zapowiada się więc interesująca walka.

szus

autor zdjęć: archiwum mjr. Tomasza Bartkowiaka

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
 
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Zbrodnia made in ZSRS
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Głos z katyńskich mogił
Sandhurst: końcowe odliczanie
Zachować właściwą kolejność działań
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Front przy biurku
V Korpus z nowym dowódcą
Strażacy ruszają do akcji
Wojna w świętym mieście, epilog
Ocalały z transportu do Katynia
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Odstraszanie i obrona
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Wojna w świętym mieście, część druga
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Ramię w ramię z aliantami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiany w dodatkach stażowych
SOR w Legionowie
Optyka dla żołnierzy
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Szpej na miarę potrzeb
Święto stołecznego garnizonu
Charge of Dragon
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Barwy walki
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Kolejne FlyEle dla wojska
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Kadisz za bohaterów
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Przygotowania czas zacząć
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Sprawa katyńska à la española
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Szarża „Dragona”
NATO on Northern Track
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
25 lat w NATO – serwis specjalny
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Rakiety dla Jastrzębi
Mundury w linii... produkcyjnej
NATO na północnym szlaku
Na straży wschodniej flanki NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO