moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Z kortów Wawelu na Mistrzostwa WP

Na kortach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków odbyły się I Mistrzostwa 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym. Turniej wyłonił pięcioosobową reprezentację na czempionat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, na których rozdane zostaną przepustki na XVIII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Tenisie Ziemnym.

Pierwszymi w historii medalistami Mistrzostw 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym zostali: szeregowy Grzegorz Jur z 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie (złoty medal w kategorii do lat 30), chorąży Mariusz Wójcik z Rejonowych Warsztatów Technicznych 3 RBLog w Żurawicy (złoty medal w kategorii 31-40 lat), sierżant Krzysztof Kurzawa z 31 WOG w Zgierzu (srebrny medal w kategorii 31-40 lat), kapitan Krzysztof Depa z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii 31-40 lat), Tomasz Bujak z WSzW w Kielcach (złoty medal w kategorii 41-50 lat), kapitan Paweł Wójcik z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii 41-50 lat), major rezerwy Krzysztof Sanetra z 35 WOG w Krakowie (brązowy medal w kategorii 41-50 lat), major Jerzy Winiarski z WSzW w Lublinie Kielcach (złoty medal w kategorii powyżej 50 lat), podpułkownik Stanisław Kapliński z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii powyżej 50 lat) podpułkownik Marian Wardęga z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii powyżej 50 lat), Adrianna Gala-Kurzawa z 3 RBLog w Krakowie (złoty medal w kategorii kobiet), Iwona Włodarczak z 33 WOG w Nowej Dębie (srebrny medal w kategorii kobiet) i Agnieszka Kohut z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii kobiet).

W grze podwójnej tytuł mistrzowski wywalczyła para z krakowskiego WSzW: podpułkownik Stanisław Kapliński i kapitan Paweł Wójcik. Drugie miejsce zajął duet z rzeszowskiego WSzW (podpułkownik Marian Wardęga i podpułkownik Andrzej Nykiel), a trzecie debel wystawiony przez gospodarzy turnieju – 3 RBLog (Adrianna Gala-Kurzawa i chorąży Marcin Skwark). W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci 33 WOG w Nowej Dębie. Drugie miejsca zajęli tenisiści z WSzW w Rzeszowie, a trzecie z WSzW w Krakowie. Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali medale a kierownicy trzech najlepszych reprezentacji okazałe puchary. Trofea wręczał wręczył komendant 3 RBLog pułkownik Krzysztof Krużycki.

Na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, które 14 maja rozpoczną się we Wrocławiu 3 Regionalną Bazę Logistyczną reprezentować będą: szeregowy Grzegorz Jur, chorąży Mariusz Wójcik, Tomasz Bujak, major Jerzy Winiarski i Adrianna Gala-Kurzawa.

Zdaniem byłego działacza sekcji tenisowej Wawelu, a od kilku lat trenera siatkówki w krakowskim WKS kapitana Pawła Wójcika na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych największe szanse na zajęcie wysokich miejsc mają chorąży Mariusz Wójcik i Tomasz Bujak. – Chorąży Wójcik w ostatnich latach praktycznie nie wraca bez medalu z mistrzostw Wojska Polskiego, a i w deblu w parze z Tomaszem Bujakiem powinni być silnym punktem naszej ekipy – prognozuje kapitan Wójcik.

Chorąży Mariusz Wójcik w tenisa ziemnego gra od 12 lat. Treningi na korcie rozpoczął w wojsku. Jego drugą pasją jest hokej na lodzie. W tym roku po raz drugi z rzędu wraz z kolegami z Klubu Hokejowego Oldboy’s Sanok wywalczył złote medale Mistrzostw Polski Oldbojów w Hokeju na Lodzie. – W zawodach cywilnych nie miałem większych osiągnięć na korcie. W wojsku od lat zdobywam medale w rozgrywkach na różnym szczeblu. Mam nadzieję, że na najbliższych mistrzostwach we Wrocławiu również stanę na podium i wywalczę miejsce w reprezentacji Inspektoratu Wsparcia na Mistrzostwa WP – mówi hokeista z tenisową rakietą. Przed rokiem w najważniejszej tenisowej imprezie roku w WP wywalczył srebrny medal w deblu oraz czwarte miejsce w turnieju indywidualnym.

 

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
 
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wszystkie misje AWACS-a
They Will Check The Training Results in Combat
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Bohater odtrącony
Ostatnia droga Pileckiego
Broń Hitlera w rękach AK
Na straży nieba
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Polki pobiegły po srebro!
Śladami ojca
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
By Polska była bezpieczna
Flota Bayraktarów w komplecie
Nowe zadania szefa SKW
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Abramsy w pętli
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polska wiktoria na Monte Cassino
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mobilne dowodzenie
Zawsze gotowi do pomocy
Cień atomowej zagłady
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
„Ryś” z laserem
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ameryka daje wsparcie
NATO on Northern Track
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Nie szpital, a instytut
Pływacy i maratończycy na medal
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Po śladach polskich bohaterów
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Krwawa noc pośród puszczy
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
„Pierwsza Drużyna” na start
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Wojna w świętym mieście, epilog
„Grand Quadriga ‘24”
Układ nerwowy Mieczników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO