moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze najlepsi w szachowych mistrzostwach kraju

Sukcesem żołnierzy zakończyły się III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Szachiści reprezentujący drużynę Ministerstwa Obrony Narodowej wygrali obie klasyfikacje drużynowe, a w rywalizacji indywidualnej zdobyli dwa medale: złoty i brązowy. Złoto w szachach błyskawicznych wywalczył szer. Mateusz Bobula.

W turnieju szachów błyskawicznych o medale rywalizowało 96 zawodników, a w szachach szybkich 108. Szachiści, którzy zmagali się o miejsca na podium w szachach błyskawicznych, stoczyli po 11 pojedynków. Na każdy mieli po trzy minuty plus dwie sekundy za posunięcie. Natomiast w szachach szybkich zawodnicy rozegrali po dziewięć partii. Na ich rozegranie mieli po 10 min plus 5 s za wykonanie ruchu na szachownicy. W obu czempionatach w rywalizacji indywidualnej rozdano medale w kategorii open i amatorów. Za amatora uznawano zawodnika, który w dniu rozgrywania mistrzostw nie przekroczył limitu 1600 pkt w szachowym rankingu.

– Bardzo się cieszę z kolejnego udanego występu naszych reprezentantów. Po udanym debiucie w tegorocznych mistrzostwach Wojska Polskiego szer. Mateusz Bobula pokazał się z jak najlepszej strony w kolejnym starcie. Forma szachisty z wojsk obrony terytorialnej pozwala z optymizmem patrzeć na jego udział w przyszłorocznych mistrzostwach NATO, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych – mówi płk Tomasz Malinowski, przewodniczący Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC), odpowiedzialny za rozwój królewskiej gry w NATO. – W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej grało tylko dwóch szachistów, którzy reprezentowali Wojsko Polskie na tegorocznym natowskim czempionacie w Budapeszcie. Nie przeszkodziło nam to jednak w odniesieniu końcowego zwycięstwa w obu klasyfikacjach drużynowych – dodaje oficer.

W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w Szachach Błyskawicznych tytuł mistrzowski w formule open wywalczył szer. Mateusz Bobula z Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Aktualny mistrz Wojska Polskiego zdobył 9,5 pkt. Drugie miejsce, z wynikiem 9 pkt, zajął Rafał Przedmojski z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Natomiast brązowy medal wywalczył por. rez. Piotr Bieluszewski. Zawodnik występujący w mistrzostwach w barwach drużyny MON emeryci zdobył osiem oczek. W klasyfikacji open kobiet triumfowała Monika Głuszko z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast wśród amatorów złote medale zdobyli: Andrzej Skolimowski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Hanna Jasińska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Szer. Mateusz Bobula wygrał dziewięć partii, jedną zremisował i tylko jedną przegrał. Reprezentant Podkarpackiej Brygady WOT w pierwszej fazie turnieju wygrał pięć partii z rzędu. Jego wyższość uznali: Dariusz Cyra, Mirosław Ściborowski, Aleksander Kraiński, Kamil Cichy i Radosław Malczyk. W szóstej partii szeregowy z najmłodszego rodzaju sił zbrojnych przegrał z Rafałem Przedmojskim. Co ciekawe, jego rywal jako jedyny został medalistą indywidualnym tegorocznych mistrzostw zarówno w szachach błyskawicznych, jak i szybkich, a jeszcze w ubiegłym roku reprezentował też resort obrony narodowej – na 27. Mistrzostwach NATO w Szachach zdobył złoty medal drużynowy i brązowy w turnieju indywidualnym. W kolejnych partiach szer. Mateusz Bobula pokonał Jacka Markiewicza, Rafała Niedbałę, Pawła Kukułę i arcymistrza Roberta Kuczyńskiego, który do mistrzostw przystąpił z najwyższym rankingiem – 2460 pkt. Wreszcie w ostatniej rundzie Bobula zremisował z Szymonem Kołodziejem.

W klasyfikacji drużynowej czempionatu w szachach błyskawicznych pewne zwycięstwo odniósł zespół reprezentujący Ministerstwo Obrony Narodowej. W zwycięskiej ekipie obok mistrza indywidualnego szer. Bobuli wystąpili: st. kpr. pchor. Kamil Cichy z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i sierż. Marcin Skwarczyński z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Żołnierze zdobyli 24 pkt. Drugie miejsce – z 22 oczkami – zajęła drużyna reprezentująca urzędy gminne. Natomiast brązowy medal, z dorobkiem 21 pkt, zdobyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich w kategorii open triumfował Aleksander Kraiński z Urzędu Miasta w Grudziądzu przed Rafałem Przedmojskim z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Jackiem Markiewiczem z Ministerstwa Środowiska. Tytuł mistrzowski wśród kobiet zdobyła Joanna Konstanciuk z Ministerstwa Rozwoju. Natomiast w mistrzostwach amatorów złote medale wywalczyli: ppor. Monika Kuligowska z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Andrzej Bida z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W klasyfikacji drużynowej czempionatu w szachach szybkich triumfowała ekipa reprezentująca Ministerstwo Obrony Narodowej. Mistrzowie wystąpili w składzie: Wojciech Waruga z 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach, kpt. Andrzej Szcześniak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy i plut. pchor. Marcin Pietruszewski z WAT. Drużyna MON z 19,5 pkt wyprzedziła o 1,5 pkt ekipę reprezentującą urzędy gminne i o dwa oczka reprezentację Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się pod patronatem prezesa Rady Ministrów RP. Po raz trzeci rozegrano je w sali konferencyjnej Ministerstwa Rozwoju w Warszawie.

SZUS

autor zdjęć: WOT, Tadeusz Jarmołowski

dodaj komentarz

komentarze


Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
 
Śladami ojca
Zawsze gotowi do pomocy
Polki pobiegły po srebro!
Bohater odtrącony
Po śladach polskich bohaterów
Na straży nieba
„Ryś” z laserem
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Wojna w świętym mieście, epilog
Cień atomowej zagłady
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Ostatnia droga Pileckiego
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Nie szpital, a instytut
Flota Bayraktarów w komplecie
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Serwis K9 w Polsce
Polska wiktoria na Monte Cassino
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Krwawa noc pośród puszczy
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wioślarze i triatlonistka na podium
By Polska była bezpieczna
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy w pętli
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wszystkie misje AWACS-a
Pływacy i maratończycy na medal
Mobilne dowodzenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
They Will Check The Training Results in Combat
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Ameryka daje wsparcie
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
„Grand Quadriga ‘24”
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Broń Hitlera w rękach AK
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Układ nerwowy Mieczników
Nowe zadania szefa SKW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO