moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Legioniści u weteranów

Czterech piłkarzy Legii Warszawa odwiedziło Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Nie sądziłem, że nasi żołnierze brali udział w tylu ważnych i niebezpiecznych operacjach. Odważne z nich chłopaki. Należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Tomasz Jodłowiec, obrońca Legii po spotkaniu z żołnierzami.


Do Centrum Weterana przyjechali Tomasz Jodłowiec – obrońca, Marek Saganowski –napastnik, Michał Kucharczyk – pomocnik oraz Tomasz Brzyski – pomocnik. Ich wizyta była związana z kampanią „Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. W ramach tej akcji w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz Legia Warszawa-Zawisza Bydgoszcz. Część dochodów ze spotkania zostanie przekazana dla organizacji pomagającym byłym żołnierzom i ich rodzinom. Chodzi o Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Piłkarze Legii byli w Centrum Weterana po raz pierwszy. Po Centrum oprowadzali ich żołnierze i weterani misji. Andrzej Korus, pracownik Centrum Weterana mówił, że polskie wojsko bierze udział w zagranicznych misjach od 50 lat. – Nie sądziliśmy, że to jest tak bogata historia – mówili piłkarze.


Film: Legia Warszawa

Sportowcy zwiedzili salę tradycji, oglądali pamiątki, misyjne odznaczenia oraz zdjęcia z misji. Legioniści mieli też okazję przymierzyć mundury i porozmawiać z uczestnikami misji o ich przeżyciach. – Usłyszałem wiele ciekawych historii. Spotkanie poszerzyło moją wiedzę o misjach naszych żołnierzy. Odważne z nich chłopaki, należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Jodłowiec.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia z wizyty piłkarzy. – Spełnia się idea Centrum jako miejsca, w którym każdy może dowiedzieć się czegoś o misjach i ich bohaterach – zapewniał płk Leszek Stępień.

Kilka dni wcześniej to Legia gościła u siebie weteranów. – Mieliśmy okazję rzucić okiem na boisko z wysokości trybuny prasowej, skąd roztacza się imponujący widok zarówno na stadion, jak i Warszawę – mówił wówczas starszy chorąży Marek Łyczkowski. – Stadion  stadionem, ale dopiero jak na to wszystko spojrzy się od środka, widać jak wielkim przedsięwzięciem biznesowym jest Legia Warszawa – dodał.


W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do spotkania pierwszej w tabeli Legii i zespołu Zawisza Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Charytatywna wiosna Legii Warszawa” . – Każdy z pięciu meczów zaplanowanych na rundę wiosenną ma partnera charytatywnego. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na stadion, bo dzięki temu fundacje otrzymają od nas wsparcie finansowe – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa.

O tym, jaka kwota zostanie przekazana danej organizacji, zdecyduje frekwencja. Jeśli bilety na mecz kupi 20 tysięcy kibiców, z każdej sprzedanej wejściówki Legia Warszawa przekaże złotówkę. Gdy na mecz przyjedzie 25 tysięcy widzów, organizacja dostanie 2 zł z każdego biletu, przy 29 tysiącach sprzedanych biletów suma ta wzrośnie do 5 złotych.

– Wszystkich czytelników polska-zbrojna.pl serdecznie zapraszam na niedzielny mecz! Od tego, ilu z Was zobaczy sportowe zmagania, będzie zależała kwota, którą przekaże Legia – zachęca płk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Jacek Prondzyński

dodaj komentarz

komentarze


Śmierć przyszła po wojnie
 
Bezpieczeństwo granicy jest również sprawą Sojuszu
Serwis bliżej domu
Polsko-litewskie konsultacje
Szkolenie na miarę czasów
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Lato pod wodą
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
Zabezpieczenie techniczne 1 Pułku Czołgów w 1920
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Włoski Centauro na paryskim salonie
Roczny dyżur spadochroniarzy
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
„Armia mistrzów” – sporty wodne
Z parlamentu do wojska
Jack-S, czyli eksportowy Pirat
Letnia Bryza na Morzu Czarnym
Incydent przy granicy. MON chce specjalnego nadzoru nad śledztwem
Ankona, czyli polska operacja we Włoszech
Za zdrowie utracone na służbie
Feniks – następca Mangusty?
Jak usprawnić działania służb na granicy
Na ratunek… komandos
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Wracajcie z medalami!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Mark Rutte pokieruje NATO
Pancerniacy trenują cywilów
„Operacja borelioza”
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Szpital u „Troski”
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Sportowa rywalizacja weteranów misji
Spadochroniarze na warcie w UE
Formoza. Za kulisami
Silniejsza obecność sojuszników z USA
Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Czujemy się tu jak w rodzinie
Prezydent Zełenski w Warszawie
Olimp gotowy na igrzyska!
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Krzyżacka klęska na polach grunwaldzkich
Naukowcy z MIIWŚ szukają szczątków westerplatczyków
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
RBN przed szczytem NATO
Oczy na Kijów
Pancerny sznyt
Awaria systemów. Bezpieczeństwo Polski nie jest zagrożone
Walka – tak, ale tylko polityczna
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Terytorialsi w gotowości do pomocy
The Suwałki Gap in the Game
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W hołdzie żołnierzom gen. Andersa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO