moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Zimnar” w Lublińcu i znów rekord

Na starcie drugiego etapu Zimowego Maratonu na Raty rozgrywanego w Lublińcu stawiło się aż 102 zawodników. Na dystansie siedmiu kilometrów najszybszy był Piotr Pałka, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie. W „Zimnarach” rozegranych w ostatni weekend w Polsce i Afganistanie najwięcej żołnierzy biegało w bazie wojskowej w Ghazni.

„Zimnar” w Afganistanie. Fot. st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ

Piotr Pałka, maratończyk z klubu Piętka Katowice, postanowił uatrakcyjnić swoje przygotowania do nowego sezonu i wpadł do Lublińca na zawody organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. Na trasie o długości siedmiu kilometrów nie dał się wyprzedzić żadnemu z konkurentów. Na mecie zameldował się po 23 min i 51 s biegu. Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Mety: Krzysztof Skiba (do zwycięzcy stracił 1 min 4 s) i Mariusz Zembroń (1:05). Czwarty był Jarosław Kołodziejczak z Zabieganych Częstochowa (1:14), piąty – zwycięzca pierwszego etapu Zenon Nowak z Woźnik (1:23), a szósty przybiegł Tomasz Sosnowski z Mety (2:09). W rywalizacji pań triumfowała Anna Bryś przed Anną Springwald (obie z Lublińca) i Dorotą Kubisz (WKB Meta). W biegu dla młodzieży na dystansie dwóch kilometrów najlepsza była Monika Lis z Mety.

Oblodzona trasa w bazie wojskowej w Ghazni sprawiła, że większość zawodników uzyskała dużo gorsze czasy niż podczas pierwszego etapu. Bieg ukończyło 58 żołnierzy, ale nie wszyscy, którzy pokonali pierwszy odcinek „Zimnara”. Do udziału w imprezie zgłosili się natomiast nowi i w sumie przynajmniej jeden etap Zimowego Maratonu na Raty ukończyło w Afganistanie 74 zawodników. Na trasie o długości 7,5 km po raz drugi najszybszy był ppłk Bogdan Rycerski z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Trzeci na pierwszym etapie Krzysztof Szmajda tym razem był drugi (z wynikiem 32 min 32 s). Natomiast po tygodniowej przerwie aż z 25. pozycji awansował na trzecią Dawid Streng (32:45). Czwarty był Robert Rutkowski (33:55), piąty – Paweł Stefański (33:58), a szósty – Marcin Telus (34:30). Po dwóch etapach w rywalizacji mężczyzn prowadzi ppłk Bogdan Rycerski (z czasem 1 godz. 2 min 11 s), a wśród pań Dominika Krysiak (1:28:24).

Drugi etap „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie ukończyło 18 panów i trzy panie. – Tym razem szeregowy Kamil Przyworski zrewanżował się bratu Krzysztofowi za porażkę na pierwszym etapie. Bracia do ostatnich 200 metrów biegli razem. W końcówce Kamil wyprzedził brata o 8 sekund – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator biegu w Sulechowie. Na trasie o długości sześciu kilometrów szer. Kamil Przyworski uzyskał czas 22 min 12 s. Trzecie miejsce zajął szer. Marcin Nowakowski (24:20), czwarte – Krzysztof Antończak (24:29), piąte – st. sierż. Marcin Matusiak (24:29), a szóste najszybsza z pań – szer. Anna Pogorzelska (25:03). Po dwóch etapach liderem „Zimnara” jest Krzysztof Przyworski, który 12 km pokonał w 44 min 51 s. Trzy sekundy traci do niego brat Kamil, a trzeci ze stratą 3 min 29 s jest szer. Marcin Nowakowski.

Biegacze na trasie III Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu. Fot. kpt. Wojciech Winnicki.

W III Zimowym Maratonie na Raty w Przasnyszu, organizowanym przez kpt. Wojciecha Winnickiego z 2 Ośrodka Radioelektronicznego, drugi etap wygrał Daniel Mocek. Biegacz Promyka Ciechanów ponownie był najszybszy na trasie o długości sześciu kilometrów. Wynik sprzed tygodnia – 23 min 13 s – poprawił o 23 s. Miejsca od drugiego do czwartego zajęli ci sami zawodnicy co na pierwszym etapie: drugie – Piotr Goś z miejscowości Przejmy (z czasem 24:22), trzecie – Michał Popławski z Przasnysza (26:55), czwarte – ppłk Włodzimierz Puchała z Przasnysza (27:15). Piąty był Waldemar Zaręba z Ciechanowa (27:40), a szósty – Arkadiusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego (28:16). Bieg ukończyło 26 panów i dwie panie. Najlepsza z zawodniczek – Katarzyna Dembińska – w rywalizacji open zajęła 23. miejsce (33:16).

Na drugim etapie Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach Rafał Tyburek zrewanżował się Grzegorzowi Kiełczewskiemu za porażkę na pierwszym odcinku zawodów. Zawodnik z grupy Biegaj z SCA Oława wyprzedził rywala o 25 s, a ponieważ na pierwszym etapie Kiełczewski wygrał z nim różnicą siedmiu sekund, nowym liderem imprezy został Rafał Tyburek. Zwycięzca drugiego biegu na dystansie sześciu kilometrów, rozgrywanego w ramach maratonu na raty, uzyskał czas 20 min 52 s. Trzeci był Piotr Spaliński z ULKS Bystrzyca Oławska (21:30), czwarty – Łukasz Pańkowski z Kotwicy Brzeg (22:00), piąty – Daniel Danielecki z Jelcza-Laskowic (22:12), a szósty – Bartosz Roskosz z Miłoszyc (22:18). Drugi etap ukończyło 237 zawodników, w tym 18. w konkurencji nordic walking. Po raz drugi najlepszym z piechurów był Bogdan Grygorowicz z Lubina, który dystans sześciu kilometrów pokonał w 40 min 41 s.

Tydzień po „Zimnarze” w Afganistanie, Lublińcu, Sulechowie, Przasnyszu, Oławie i Jelczu-Laskowicach wystartował Zimowy Maraton na Raty w Warszawie. Pierwszy etap ósmej edycji imprezy ukończyło 33 zawodników. Na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej jako pierwszy zameldował się Marek Oszmański. Sześciokilometrową trasę pokonał w 21 min 46 s. Drugie miejsce zajął Paweł Olszewski (22:44), trzecie – Filip Babik (23:20), czwarte – Jakub Horosz (23:21), piąte – Adrian Lewicki (23:35), a szóste Sławomir Świderski (24:29). W rywalizacji dziewięciu pań najlepszy wynik – 28 min 34 s – uzyskała Katarzyna Stefańska. Druga była Agnieszka Andrejew (33:09), a trzecia biegnąca z plecakiem (w ramach treningu przed Półmaratonem Komandosa) mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (33:41).

szus

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik/ Combat Camera DOSZ, kpt. Wojciech Winnicki

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Flota Bayraktarów w komplecie
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Nowe zadania szefa SKW
Układ nerwowy Mieczników
Serwis K9 w Polsce
Ameryka daje wsparcie
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Pływacy i maratończycy na medal
„Ryś” z laserem
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Bohater odtrącony
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
NATO on Northern Track
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Po śladach polskich bohaterów
They Will Check The Training Results in Combat
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Krwawa noc pośród puszczy
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Nie szpital, a instytut
„Grand Quadriga ‘24”
Wioślarze i triatlonistka na podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Broń Hitlera w rękach AK
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Polska wiktoria na Monte Cassino
Śladami ojca
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
By Polska była bezpieczna
Wszystkie misje AWACS-a
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Zawsze gotowi do pomocy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży nieba
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Abramsy w pętli
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ostatnia droga Pileckiego
Piedimonte – samobójcza misja
Mobilne dowodzenie
Polki pobiegły po srebro!
Wojna w świętym mieście, epilog
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Cień atomowej zagłady

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO