moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rezerwujcie czas! Już niedługo wojskowa gala MMA

Kto zostanie mistrzem Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie? O tym przekonamy się 31 marca. Wówczas odbędzie się gala MMA „Walkę mamy we krwi”, podczas której wystąpią najlepsi zawodnicy w mundurach. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia organizator wydarzenia i zachęca do kibicowania żołnierzom, zarówno na hali sportowej, jak i przed telewizorami.

Już po raz trzeci żołnierze zapraszają na wielką galę MMA „Walkę mamy we krwi”. Podczas wydarzenia, będącego także finałem Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, w oktagonie stawią się najlepsi zawodnicy w mundurach. Wcześniej każdy z nich przeszedł przez gęste sito eliminacji i pokonał wielu przeciwników. – Musiałem się naprawdę napracować, aby dotrzeć do tego etapu. Ale nie zwalniam tempa i nadal ciężko trenuję. Zrobię wszystko, aby zostać mistrzem Wojska Polskiego – mówi szer. Damian Ostęp z 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Po raz trzeci tytułu mistrzowskiego będzie bronił szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. – Z roku na rok poziom tego wydarzenia jest coraz wyższy. Aby walczyć w finale, musiałem stoczyć trzy bardzo ciężkie pojedynki. To niesamowite, że można przyjechać na zawody wojskowe, a tak naprawdę mierzyć się z czołówką MMA w Polsce – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

Podczas gali kibice będą mogli zobaczyć kilkanaście walk o tytuły mistrzowskie, ale to nie wszystko. Organizator wydarzenia, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej, włączył do programu gali także tzw. superfighty, czyli pojedynki, podczas których zawodnicy nie będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Wówczas zmierzą się m.in. st. szer. Paweł Oleszczuk z 18 Batalionu Powietrznodesantowego i reprezentujący US Army Johan Mackie. Jedna z walk odbędzie się w formule bokserskiej. St. szer. Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio, skrzyżuje rękawice ze st. szer. Sylwestrem Millerem z 1 Brygady Pancernej i zawodnikiem MMA.

Zmagania wojskowych odbędą się 31 marca w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Wydarzenie ma być transmitowane przez TVP Sport. Start o godzinie o 20.00. Z kolei od 19.00 za pośrednictwem aplikacji będzie można obejrzeć pojedynki odbywające się w ramach karty wstępnej. Po raz pierwszy kibice dostaną szansę obejrzenia rywalizacji sportowców w mundurach także na żywo. Po bezpłatne wejściówki należy się zgłosić do CKiS lub Urzędu Miasta Pruszkowa.

Dlaczego resort obrony zdecydował się na organizację takiego wydarzenia? – Dzięki gali „Walkę mamy we krwi” możemy pokazać, że żołnierze są silni, zdecydowani i gotowi do walki. Jest to też doskonała okazja do tego, aby udowodnić, że w wojsku można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy w wielu dziedzinach – mówi mjr Michał Tomczyk z Centrum Operacyjnego MON, który odpowiada za organizację tej sportowej imprezy. – Jestem przekonany, że gala sportów walki zgromadzi liczną widownię zarówno na terenie obiektu, jak i przed telewizorami. Zachęcam do spędzenia tego piątkowego wieczoru z nami. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie – zapewnia oficer.

Gali MMA będzie towarzyszył piknik wojskowy, zorganizowany na terenach przylegających do hali CKiS. Od godziny 13.00 będzie można zobaczyć nie tylko sprzęt, którym żołnierze posługują się podczas służby, czy skosztować wojskowej grochówki, lecz także potrenować sporty walki pod okiem podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych. Z kolei dzień wcześniej, o godz. 17.30, nastąpi uroczystość ważenia zawodników. Tuż po niej eksperci z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej wezmą udział w debacie dotyczącej sportu w Wojsku Polskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
 
Prezydent Zełenski w Warszawie
Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
Naukowcy z MIIWŚ szukają szczątków westerplatczyków
Czujemy się tu jak w rodzinie
Incydent przy granicy. MON chce specjalnego nadzoru nad śledztwem
W hołdzie żołnierzom gen. Andersa
Lato pod wodą
Letnia Bryza na Morzu Czarnym
Pancerniacy trenują cywilów
RBN przed szczytem NATO
Na ratunek… komandos
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
Krzyżacka klęska na polach grunwaldzkich
Polsko-litewskie konsultacje
Śmierć przyszła po wojnie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zabezpieczenie techniczne 1 Pułku Czołgów w 1920
Feniks – następca Mangusty?
Szkolenie na miarę czasów
Z parlamentu do wojska
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
„Armia mistrzów” – sporty wodne
Za zdrowie utracone na służbie
Silniejsza obecność sojuszników z USA
„Operacja borelioza”
The Suwałki Gap in the Game
Wracajcie z medalami!
Bezpieczeństwo granicy jest również sprawą Sojuszu
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Oczy na Kijów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Roczny dyżur spadochroniarzy
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Terytorialsi w gotowości do pomocy
Walka – tak, ale tylko polityczna
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Jack-S, czyli eksportowy Pirat
Ankona, czyli polska operacja we Włoszech
Spadochroniarze na warcie w UE
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Jak usprawnić działania służb na granicy
Mark Rutte pokieruje NATO
Olimp gotowy na igrzyska!
Formoza. Za kulisami
Pancerny sznyt
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Awaria systemów. Bezpieczeństwo Polski nie jest zagrożone
Szpital u „Troski”
Sportowa rywalizacja weteranów misji
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Włoski Centauro na paryskim salonie
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian
Serwis bliżej domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO