moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dublet pięciobojowych sztafet

Z dwoma srebrnymi medalami wraca reprezentacja Polski z mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w węgierskim mieście Székesfehérvár. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyły sztafety kobiet i mężczyzn. Na podium stanęli żołnierze: st. kpr. Oktawia Nowacka, szer. Natalia Dominiak, szer. Łukasz Gutkowski i szer. Kamil Kasperczak.

Oba srebrne medale wywalczyli na Węgrzech reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. W sztafecie kobiet Polskę reprezentowały brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro st. kpr. Oktawia Nowacka i szer. Natalia Dominiak. Polki od pierwszej konkurencji włączyły się do walki o czołowe pozycje. W rywalizacji na szermierczej planszy Biało-Czerwone zajęły trzecią pozycję – więcej punktów zdobyły tylko Litwinki i Czeszki. Na basenie w sztafecie 2 x 100 m stylem dowolnym duet Nowacka–Dominiak był najlepszy i dzięki zwycięstwu w drugiej konkurencji nasze zawodniczki awansowały na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na parkurze Polkom nie udało się uzyskać maksymalnej liczby punktów – straciły siedem oczek i w „generalce” spadły na trzecią pozycję. W ostatniej konkurencji – biegu przełajowym połączonym ze strzelaniem – polska para zapewniła sobie tytuł wicemistrzowski. Złoto zdobyły Litwinki, a brąz Czeszki.

Rywalizację w sztafetach mężczyzn szer. Łukasz Gutkowski i szer. Kamil Kasperczak rozpoczęli od drugiego miejsca w pływaniu. Biało-Czerwoni przegrali tylko z węgierskim duetem József Tamás – Manó Gyurka. Na szermierczej planszy Gutkowski wygrał 13 pojedynków, a Kasperczak dziewięć. Polacy zdobyli najwięcej punktów – 235 – i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po jeździe konnej na pierwszą pozycję awansowali Niemcy, którzy do ostatniej konkurencji przystąpili z przewagą 14 oczek nad Polakami, Ukraińcami i Czechami. Duetowi z Niemiec nie udało się utrzymać pierwszej pozycji i w ogóle miejsca na podium. Złoto wywalczyli Czesi, srebro Polacy, a brąz Francuzi.

REKLAMA

W pozostałych konkurencjach rozegranych podczas mistrzostw na Węgrzech polscy zawodnicy najlepiej wypadli w rywalizacji indywidualnej mężczyzn. Szer. Łukasz Gutkowski wywalczył czwartą lokatę, a do brązowego medalu zabrakło mu siedmiu sekund. Szer. Kamil Kasperczak natomiast uplasował się na dziesiątej pozycji. Gutkowski po pierwszej konkurencji – szermierce – zajmował czwartą lokatę, a Kasperczak szóstą. Na parkurze Polacy byli bezbłędni i dzięki temu poprawili swoje lokaty w „generalce”. Po pływaniu Gutkowski był trzeci – do prowadzącego Węgra Richarda Bereczkiego tracił 9 s. Kasperczak natomiast na starcie do ostatniej konkurencji był piąty – miał 14 oczek mniej od lidera. Niestety, w biegu połączonym ze strzelaniem Biało-Czerwonym nie udało się utrzymać pozycji zajmowanych po szermierce, jeździe konnej i pływaniu.

Pechowo zakończył się start w zawodach indywidualnych dla reprezentantek Polski. St. kpr. Oktawia Nowacka podczas walki o awans do finałowej rozgrywki musiała zejść z trasy biegu z powodu kontuzji. Szer. Natalia Dominiak natomiast rywalizację w finale zakończyła na pierwszej konkurencji. Polka podczas jazdy spadła z konia. Po interwencji medyków nasza zawodniczka została wysłana na badania, ale już nie mogła startować w kolejnych konkurencjach.

Z kolei w rywalizacji w sztafetach mieszanych st. szer. Anna Maliszewska i szer. Daniel Ławrynowicz uplasowali się na szóstej pozycji. Polski duet w turnieju szermierczym zajął ósme miejsce, a na parkurze uzyskał siódmy wynik dnia. Po występie na pływalni Biało-Czerwoni w klasyfikacji generalnej zajmowali ósmą lokatę. W biegu przełajowym połączonym ze strzelaniem duet Maliszewska–Ławrynowicz był trzeci i dzięki temu Polacy w „generalce” awansowali na szóste miejsce. Złoto zdobyli Brytyjczycy, srebro Włosi, a brąz Francuzi.

SZUS

autor zdjęć: Źródło: PZPNow

dodaj komentarz

komentarze


NATO pozostaje w gotowości
 
Polski holding i światowy koncern z pancernym projektem
„Albatros” wzmacnia Polskę na Bałtyku
Na granicy z obwodem kaliningradzkim wojsko działa prewencyjnie
Dzień wart stu lat
„Drogi do niepodległości” – serwis specjalny na rocznicę odzyskania niepodległości
Parlamentarzyści z NATO: Rosja to terrorysta
Nowe okręty dla MW RP
Więcej zaszkodzili mi Polacy niż Anglicy
W Brukseli o bezpieczeństwie Europy
Nowsze Herculesy dla SZ RP
Air Show – znamy pierwszych uczestników pokazów
Włoskie Typhoony w akcji
How Much Does Independence Weigh?
Pięć razy złoto dla 12 Dywizji Zmechanizowanej
Dodatek za ochronę granicy
Ryzykowna gra ajatollahów
Wypadek w Przewodowie – trwa wyjaśnianie przyczyn
Noc, która przeszła do narodowej legendy
Upadek mitu mocarstwa
Nasz szczęśliwy okręt
Zmiany w dodatkach dla poszkodowanych
Rekordowy budżet obronny
Czarna Dywizja odzyskała tytuł mistrzowski w futsalu
Międzynarodowa debata o bezpieczeństwie
Włoskie Air Policing w Polsce
Nowy budynek dla podchorążych
Borsuk pod lupą 15 Brygady
WOT ramię w ramię z medykami
Przez sport do wojska z krakowskim Wawelem
Śladem profesjonalistów
Uczniowie o Katyniu
Polska firma z amerykańską technologią
Polska zmiana w zespole NATO
Operacja „Market-Garden” – klęska na własne życzenie
„Kościuszko” obrał kierunek: misja
Nowi generałowie w WP
Sześć złotych medali marynarzy na pływackim czempionacie
BohaterON-y rozdane
USA: nasi żołnierze w Europie zostaną na dłużej
F-22 w Polsce pokazują siłę Sojuszu
Borsuk już na poligonie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Piotrowski: Wojsko jest utrzymywane w stanie podwyższonej gotowości dla zapewnienia bezpieczeństwa Polaków
Zostań szeregowym zawodowym!
Narada byłych szefów BBN-u
Polak dowódcą misji szkoleniowej dla wojsk ukraińskich
Polsko-koreańska debata
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nominacje generalskie w Dzień Podchorążego
Ogień z Abramsów
Ukraina otrzyma Patrioty?
Podchorążowie przejmują władzę na uczelniach i świętują
Polski duch w Londynie
Bezpieczeństwo flanki wschodniej
Muzeum polskiego superbohatera
Rywalizacja specjalistów od cyberbezpieczeństwa
Sześć medali mistrzostw Polski dla panczenistki i sztangistów
Czekamy na FA-50
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Zacieśnianie współpracy z Wielką Brytanią

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO