moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach

Dziewięć medali zdobyli wojskowi sportowcy na czempionatach, które zakończyły się w miniony weekend. Na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim brąz wywalczyła szer. rez. Klaudia Zwolińska. Po dwa złote, srebrne i brązowe medale przywieźli strzelcy z mistrzostw Europy, lekkoatleci zaś – złoto i srebro z krajowego czempionatu w biegu ulicznym na 10 km.

Z jednym medalem wrócili z Augsburga reprezentanci Polski w kajakarstwie górskim, którzy rywalizowali w Niemczech o miejsca na podium mistrzostw świata. Brąz wywalczyła drużyna kobiet w konkurencji K-1. Po medal, zresztą pierwszy w historii zdobyty przez polskie kajakarki górskie na światowym czempionacie, popłynęły: szer. rez. Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. Na najwyższym stopniu podium stanęły Niemki, a drugie miejsce zajęły Słowenki. Szer. rez. Klaudia Zwolińska jest jednym ze sportowców, którzy uczestniczyli w programie „Akcja rekrutacja”, zachęcającym zawodników do wstępowania do armii. Młoda zawodniczka w Augsburgu zajęła też szóste miejsce w rywalizacji indywidualnej w konkurencji K-1 oraz 14. w kanadyjkach i 15. w slalomie ekstremalnym.

Z kolei sześć medali wywalczyli strzelcy, którzy reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy w strzelaniu z karabinu na dystansie 300 m. W Zagrzebiu 55 zawodników z 14 państw rywalizowało w dziewięciu konkurencjach. Biało-Czerwoni zdobyli po dwa złote, srebrne i brązowe krążki. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: st. szer. Tomasz Bartnik – w rywalizacji open w strzelaniu z trzech postaw – oraz st. kpr. Karolina Kowalczyk i Daniel Romańczyk – w konkurencji karabin dowolny leżąc mix. Bartnik triumfował z wynikiem 587 pkt. Drugie miejsce zajął Austriak Bernhard Pickl (586 pkt), a trzecie Szwajcarka Silvia Guignard (583). W meczu zaś o złoto polski duet wygrał 17:9 ze szwajcarską parą Guignard – Gilles Dufaux.

REKLAMA

Na strzelnicy w Zagrzebiu st. szer. Tomasz Bartnik wywalczył również srebro w konkurencji karabin dowolny – trzy postawy. Strzelec z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego przegrał tylko z Węgrem Istvanem Penim. Złoty medalista uzyskał 586 pkt, a Polak o trzy mniej. Z kolei drugie srebro dla Polski zdobyła st. kpr. Karolina Kowalczyk w strzelaniu z karabinu dowolnego w postawie leżącej. Polka, z dorobkiem 595 pkt, przegrała o dwa oczka ze Szwajcarką Anją Senti.

Z kolei oba brązowe medale strzelcy wywalczyli w rywalizacji drużynowej w strzelaniu z trzech postaw. Plut. Sylwia Bogacka, st. kpr. Karolina Kowalczyk i st. szer. Paula Wrońska w meczu o trzecie miejsce pokonały 17:3 reprezentantki Estonii. Z kolei Biało-Czerwoni w składzie: chor. Robert Kraskowski, st. szer. Tomasz Bartnik i szer. Maciej Kowalewicz w pojedynku o brąz wygrali 16:10 z drużyną z Finlandii.

Reprezentanci Wojska Polskiego bardzo dobrze spisali się również w mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Na trasie w Gdańsku tytuł mistrzowski wywalczył st. szer. Adam Nowicki, a wicemistrzowski st. kpr. Arkadiusz Gardzielewski. Biegacz z 12 Dywizji Zmechanizowanej triumfował z czasem 29 min 20 s i tylko o sekundę wyprzedził na finiszu starszego kolegę z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Brązowy medal zdobył Mateusz Kaczor z Optimy Radom, który do zwycięzcy stracił 42 s. Mistrzostwa odbyły się w ramach 28. Biegu św. Dominika. Dla mistrza i wicemistrza kraju start w Gdańsku był sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Monachium, w których mają szansę reprezentować Polskę w rywalizacji na trasie maratonu.

 

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

dodaj komentarz

komentarze


NATO stawia na drony
 
Alianci z AK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czynnik ludzki kluczem odporności państwa oraz jego sił zbrojnych
Raptory już w Polsce
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
„Rekin” dobił do brzegu
Raptory lecą do Polski
Początek oficerskiej drogi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowy znak specjalny komandosów
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Polskie Państwo Podziemne powstało 83 lata temu
Zostań stypendystą MON-u
Premier w Żelaznej Dywizji
Dublet pięciobojowych sztafet
Od Chersonia po Krym
Śladem profesjonalistów
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Rusowicz „Góral”
Ukraińska kontrofensywa
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Drony w WOT
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
Collective Defense is Priority
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
„Tygrys ’22”, czyli oczy na Ukrainę
Desant czeka na nowych żołnierzy
Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
Włoscy lotnicy w Malborku
Przygotowani na kryzys
Brunatny najazd
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Strategiczne partnerstwo polsko-brytyjskie
System zwalczania BSL
„Z miłości do Ojczyzny”. Zbigniew Piasecki, „Czekolada”
Czerwona agresja
„Trenuj z wojskiem” – by czuć się bezpiecznie
Półmaratończycy na medal
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
„Rekin” grasuje na Bałtyku
Powrót do korzeni
Siła WOT
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Patriotyzm to nie frazes
Rekordowy limit dla przyszłych oficerów
Manewry 18 Dywizji w Nowej Dębie
„Z miłości do Ojczyzny”. Wanda Thun „Wandzia”
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
MSPO. Poznajcie prawdopodobnego następcę Erawy
Znamy najlepsze Wydarzenie Historyczne Roku
Polska wzmacnia Baltic Air Policing
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Palili się do zwycięstwa i wygrali
WAT z myślą o przyszłości
Putin sięga po rezerwy
Ile Polska straciła podczas II wojny
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Desant pod Arnhem
Wojska OT mają pięć lat!
Jastrzębie nad Słowacją

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO