moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Złoto ustrzelone w Indiach

Siedem medali, złoty oraz po trzy srebrne i brązowe, wywalczyła reprezentacja Polski w strzelectwie w zawodach o Puchar Świata w New Delhi. Najwięcej krążków zdobyła szer. Aneta Stankiewicz, która walczyła w składzie zwycięskiej drużyny w konkurencji karabin dowolny 3x40. Wraz z nią złoto zdobyły: szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska.

Największy sukces Biało-Czerwoni odnieśli w rywalizacji drużynowej kobiet w strzelaniu w trzech postawach z karabinu dowolnego. Polki uzyskały najlepszy wynik w eliminacjach: 1315 punktów. Dwie kolejne ekipy – z USA i Słowenii – nasze reprezentantki wyprzedziły aż o 10 oczek. W drugiej fazie kwalifikacji ośmiu najlepszych drużyn Polki również były najlepsze. Szer. Aneta Stankiewicz, szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska zdobyły 872 punkty. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Indii (864 pkt.), trzecie – Węgier (857), czwarte – Indonezji (856). W finale Polki pokonały 47:43 reprezentantki gospodarzy, a w meczu o brązowy medal Indonezja wygrała 47:43 z Węgrami. Rozstrzygający o złotym medalu pojedynek lepiej rozpoczęły Hinduski, które prowadziły 14:4. Polki długo goniły rywalki. Wydarły im krążki z najcenniejszego kruszcu w końcowej fazie rywalizacji.

Z kolei Hinduski zrewanżowały się Polkom w dwóch finałach rywalizacji drużynowej kobiet w pistolecie pneumatycznym i sportowym. W meczu o złoty medal w „pneumatyku” reprezentantki gospodarzy pokonały Polki 16:8. Nasze reprezentantki startowały w składzie: mar. Joanna Wawrzonowska, mar. Agnieszka Korejwo i Julita Borek. Te same zawodniczki rywalizowały z gospodyniami zawodów w drużynowym finale strzelania z pistoletu sportowego. W drugim finałowym pojedynku z Hinduskami Polki przegrały 7:17. Należy jednak podkreślić, że w obu konkurencjach drużynowych w pistolecie kobiet obsada była skromna: startowały tylko Hinduski i Polki.

REKLAMA

Trzeci srebrny medal dla reprezentacji Polski wywalczyła w strzelaniu do rzutków – w konkurencji trap – szer. Sandra Bernal. Polka awansowała z szóstym wynikiem do finału, ale za to w najważniejszej fazie zawodów spisywała się znacznie lepiej. Bernal przed ostatnim 50. strzałem wyprzedzała o jedno trafienie Słowaczkę Zuzannę Rehak-Stefeckową. Niestety, Polka w ostatniej próbie nie trafiła do celu. Natomiast jej rywalka strąciła rzutka i doprowadziła do remisu oraz dogrywki. W dodatkowej rozgrywce lepsza okazała się Słowaczka. Mimo przegranej nasza zawodniczka cieszyła się ze zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dla reprezentantki Polski w konkurencji trap.

Natomiast brązowe medale w New Delhi wywalczyli: szer. Oskar Miliwek (był trzeci w pistolecie szybkostrzelnym, 2x30 strzałów), szer. Aneta Stankiewicz (karabin dowolny 3x40) i drużyna kobiet (karabin pneumatyczny). Miliwek debiutujący w finale seniorskich zawodów o Puchar Świata przegrał tylko z Estończykiem Peeterem Oleskiem i Hindusem Vijayveerem Sidhu. Z kolei Stankiewicz z wynikiem 1179 pkt. (na 1200 możliwych do zdobycia) triumfowała w eliminacjach. W finale poszło jej jednak trochę gorzej. Po strzelaniu w postawie klęczącej i leżącej była piąta. Brąz zapewniło jej natomiast lepsze strzelanie w „stójce”. Stankiewicz zdobyła również brąz w rywalizacji drużynowej w karabinie pneumatycznym. Wraz z nią strzelały: szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska.

Zdobywczyni trzech medali dla Polski była też o krok od podium w rywalizacji karabinowych mikstów. Wraz z szer. Tomaszem Bartnikiem zajęła czwarte miejsce, a w meczu o brąz Polacy przegrali z amerykańską parą Mary Tucker i Lucas Kozeniesky.

Najwięcej medali wywalczyli w Indiach reprezentanci gospodarzy: 15 złotych, 9 srebrnych i sześć brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych (4 – 3 – 1), trzecie – Włoch (2 – 0 – 2), czwarte – Danii (2 – 0 – 1), piąte – Polski (1 – 3 – 3).

SZUS

autor zdjęć: DGRSZ

dodaj komentarz

komentarze


Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
 
Gen. Maczek – ojciec polskich sił pancernych
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
Najwyższy poziom wspinaczki
Armaty z Tarnowa trafią do Afryki
Nowy etap w sporcie wojskowym rozpoczęty
Sportowy jubileusz
Kierunek: certyfikacja
Bitwa pod Iganiami, czyli stracona szansa
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Przeciwlotnicy i artylerzyści wkrótce w 18 Dywizji
Artylerzyści będą stacjonowali w Nowej Dębie
Pamięć o tych, którzy odeszli
Sto sekund do zagłady
Amerykański Wilk?
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
„Strzelnica w powiecie” po nowemu
„Wolverine Strike” odpiera atak
Jak wojsko walczy z pandemią
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Katyń – symbol bezprzykładnej zbrodni
Złoto ustrzelone w Indiach
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
IPN zaprasza na festiwal filmów o totalitaryzmie
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Puchar Świata dla polskich szablistek
Pierwsze kroki na linie
Jedyna taka brygada
Kłamstwo katyńskie – mechanizm sowieckiej mistyfikacji
Udany weekend żołnierzy
Niemcy donoszą światu o Katyniu
Nowe książeczki wojskowe
Pierwszy ośrodek wychowania fizycznego armii polskiej
Kryptonim „Meksyk”, czyli odbić „Rudego”
Łączenie dwóch światów
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Polskie szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Test na flance
Ogień z trzech poligonów
Ukraiński kurs na Zachód
Kurs na dyplomację
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Ludowe wojsko umacnia system
Polska stawia na fregaty Miecznik
Podchorążowie medycyny pomagają w szpitalach
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Rosomaki na okrętach
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Korepetycje na czas pandemii
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Nowy zarząd PGZ
Skok na wyższy poziom
Kto najlepszym żołnierzem w sporcie powszechnym w 2020 roku?
Rumuński „Scorpion Spring”
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Łask czeka na myśliwce V generacji
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Mariusz Błaszczak: Wojsko wraca na ścianę wschodnią
Kuźnie oficerskich kadr
Laserowa artyleria US Army
Na WAT nauczą się kierować Dunajem
Opiniowanie po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO