moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Medalowe „oczko” żołnierzy

Walka o złoto kaprala Marcina Lewandowskiego z szeregowym Michałem Rozmysem, znakomity finisz marynarza Patryka Dobka i jego zwycięstwo nad Adamem Kszczotem – to kilka z najbardziej emocjonujących wydarzeń 65. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Czempionat był udany dla żołnierzy. Zdobyli 21 medali, w tym 10 złotych.

Szer. Michał Rozmys w Arenie Toruń wywalczył dwa medale: złoty w biegu na 3000 m i srebrny na 1500 m.

W Arenie Toruń ponad 500 lekkoatletów walczyło o medale w 31 konkurencjach. Ci najlepsi rywalizowali nie tylko o miejsca na podium, lecz także o przepustki na zbliżające się halowe mistrzostwa Europy oraz na igrzyska olimpijskie w Tokio. Zawody odbyły się bez udziału publiczności, co nie sprzyjało zawodnikom uwielbiającym walkę przy dopingu z trybun. W wielu finałach czołowe role odegrali żołnierze, z których największą niespodziankę sprawił mar. Patryk Dobek. Zawodnik specjalizujący się w biegu na 400 m przez płotki, który nie jest rozgrywany w hali, startował w biegu na 800 m i w finale po fantastycznym finiszu wyprzedził halowego mistrza świata na tym dystansie Adama Kszczota.

 

REKLAMA

Poza Patrykiem Dobkiem z gdyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego w finałach konkurencji biegowych złote medale spośród reprezentantów Wojska Polskiego wywalczyli: kpr. Marcin Lewandowski (WZS Bydgoszcz) w biegu na 1500 m, szer. Justyna Święty-Ersetic na 400 m, szer. Michał Rozmys (oboje WZS Wrocław) na 3000 m, szer. rez. Remigiusz Olszewski (Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz) na 60 m, szer. Karolina Kołeczek na 60 m przez płotki oraz szer. Tymoteusz Zimny (oboje WZS Wrocław) w sztafecie mieszanej 4x400 m. Warto podkreślić, że Rozmys debiutował w biegu na 3000 m w hali i z wynikiem 7 min 58,78 s wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy, które 4 marca rozpoczną się w Toruniu. Natomiast Olszewski zdobył tytuł mistrzowski po raz siódmy z rzędu, a z czasem 6,59 s poprawił swój rekord życiowy.

W pozostałych konkurencjach żołnierze zdobyli trzy złote medale. Kpr. Adrian Świderski (WZS Wrocław) triumfował w trójskoku – w najlepszej próbie uzyskał wynik 16,62 m. Szer. Klaudia Kardasz (WZS Białobrzegi) była najlepsza w finale konkursu pchnięcia kulą. Kulomiotka trzykrotnie pchnęła kulę poza 18 m, a z rezultatem 18,57 m zdobyła przepustkę na halowe mistrzostwa Starego Kontynentu oraz wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Natomiast w konkursie skoku wzwyż najlepszy wynik – 2,22 m uzyskał szer. rez. Norbert Kobielski (Miejski Klub Sportowy Inowrocław).

Na drugim stopniu podium w Arenie Toruń stanęło czworo żołnierzy. Szer. Michał Rozmys był drugi w finale biegu na 1500 m, w którym dzielnie walczył o złoto z kpr. Marcinem Lewandowskim – przegrał z nim o 0,12 s. Mar. Angelika Cichocka (WZS Gdynia) wywalczyła srebrny medal w biegu na 800 m. St. szer. Jakub Szyszkowski (WZS Wrocław) zdobył tytuł wicemistrzowski w pchnięciu kulą – w najlepszej próbie uzyskał wynik 20,45 m. Natomiast szer. Joanna Linkiewicz (WZS Wrocław) wraz z koleżankami z AZS AWF Wrocław (Agatą Forkasiewicz, Jagodą Mierzyńską i Weroniką Chojką) zajęła drugie miejsce w sztafecie 4x200 m.

Do 10 złotych krążków i czterech srebrnych wojskowi dorzucili jeszcze siedem brązowych. Trzecie miejsce w finale biegu na 60 m wywalczyła st. szer. Marika Popowicz-Drapała (WZS Bydgoszcz). Zawodniczka z Bydgoszczy występ w Arenie Toruń zapamięta jako start, w którym zdobyła po raz 50. medal mistrzostw kraju. Szer. Tomasz Jaszczuk (WZS Wrocław) zajął natomiast trzecie miejsce w konkursie skoku w dal – skoczył 7,51 m. Szer. Mateusz Borkowski (WZS Białobrzegi) finiszował na trzeciej pozycji w biegu na 800 m. Szer. Małgorzata Hołub-Kowalik (WZS Poznań) była trzecia w finale biegu na 400 m. Mar. Artur Noga (WZS Gdynia) zdobył zaś brąz w biegu na 60 m przez płotki. Na trzecim stopniu podium stanęli również kulomiot szer. Konrad Bukowiecki i skoczek wzwyż kpr. Paweł Wojciechowski (obaj WZS Bydgoszcz).

SZUS

autor zdjęć: WZS Wrocław

dodaj komentarz

komentarze


Test na flance
 
Nowy zarząd PGZ
Kryptonim „Meksyk”, czyli odbić „Rudego”
Jak wojsko walczy z pandemią
Złoto ustrzelone w Indiach
Kto najlepszym żołnierzem w sporcie powszechnym w 2020 roku?
Sto sekund do zagłady
Rumuński „Scorpion Spring”
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
Kurs na dyplomację
Najwyższy poziom wspinaczki
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Rosomaki na okrętach
Nowe książeczki wojskowe
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Na WAT nauczą się kierować Dunajem
Mariusz Błaszczak: Wojsko wraca na ścianę wschodnią
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Ludowe wojsko umacnia system
Niemcy donoszą światu o Katyniu
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Armaty z Tarnowa trafią do Afryki
Kuźnie oficerskich kadr
Puchar Świata dla polskich szablistek
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Pierwszy ośrodek wychowania fizycznego armii polskiej
Polskie szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
Ogień z trzech poligonów
Gen. Maczek – ojciec polskich sił pancernych
Podchorążowie medycyny pomagają w szpitalach
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Katyń – symbol bezprzykładnej zbrodni
Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
Kierunek: certyfikacja
Jedyna taka brygada
Kłamstwo katyńskie – mechanizm sowieckiej mistyfikacji
Ukraiński kurs na Zachód
Amerykański Wilk?
Opiniowanie po nowemu
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Bitwa pod Iganiami, czyli stracona szansa
IPN zaprasza na festiwal filmów o totalitaryzmie
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Przeciwlotnicy i artylerzyści wkrótce w 18 Dywizji
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Korepetycje na czas pandemii
Artylerzyści będą stacjonowali w Nowej Dębie
Pierwsze kroki na linie
Sportowy jubileusz
„Strzelnica w powiecie” po nowemu
Pamięć o tych, którzy odeszli
Łączenie dwóch światów
Łask czeka na myśliwce V generacji
Polska stawia na fregaty Miecznik
Laserowa artyleria US Army
„Wolverine Strike” odpiera atak
Udany weekend żołnierzy
Nowy etap w sporcie wojskowym rozpoczęty
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Skok na wyższy poziom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO