moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim

Bardzo się cieszę się i jestem dumny z tego, że podczas mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w większości konkurencji na podium stanęli reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni oraz żołnierze rezerwy – mówi st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz. Na torze w Pruszkowie marynarze i rezerwiści wywalczyli 31 medali, w tym 10 złotych i 13 srebrnych.

Chorąży Rapsiewicz, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w kolarstwie, na co dzień pracuje w gdyńskim WZS. Dlatego najbardziej ucieszyły go medale zdobyte przez marynarzy: Alana Banaszka i Damiana Sławka. – W 1972 i 1973 roku, na początku swojej kolarskiej kariery, tytuły mistrza i wicemistrza Polski na torze zdobywał st. chor. sztab. mar. w st. spocz. Tadeusz Mytnik. Przypomnę, że ten najbardziej znany marynarz ścigający się na rowerze największe sukcesy odniósł na szosie. W wyścigu drużynowym na czas był wicemistrzem olimpijskim i dwukrotnym mistrzem świata – mówi szkoleniowiec. I dodaje: – Liczę na to, że marynarze z gdyńskiego WZS pójdą w ślady kolarza z Wojskowego Klubu Sportowego Flota.

Mar. Alan Banaszek na torze w Pruszkowie wywalczył aż sześć medali. Tytuły mistrzowskie zdobył: w wyścigu drużynowym (wraz z nim drużynę Mazowsze Serce Polski reprezentowali: szer. rez. Daniel Staniszewski, Norbert Banaszek i Tobiasz Pawlak), punktowym i madisonie (w parze z szer. rez. Danielem Staniszewskim). Natomiast srebro wywalczył w omnium i wyścigu australijskim, a brąz w scratchu. Staniszewski zdobył też medale w rywalizacji indywidualnej: dwa złote – w omnium i wyścigu na 4 km oraz dwa srebrne – w scratchu i wyścigu punktowym.

Z kolei mar. Damian Sławek był drugi w madisonie (w parze z szer. rez. Bartoszem Rudykiem), trzeci w wyścigu na 4 km oraz australijskim. Partner Sławka z madisona na początku października złożył przysięgę wojskową, a przed kilkoma dniami wywalczył dwa medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze: był pierwszy w scratchu i trzeci w madisonie (w parze z Filipem Prokopyszynem). – Bartkowi Rudykowi najwyraźniej posłużyło przeszkolenie wojskowe. Niespełna dwa tygodnie po jego zakończeniu znakomicie spisał się na mistrzostwach Europy we Włoszech – podkreśla chorąży Robert Rapsiewicz.

REKLAMA

Oprócz szer. rez. Bartosza Rudyka i szer. rez. Daniela Staniszewskiego medale w Pruszkowie wywalczyło pięcioro żołnierzy rezerwy. Tytuły mistrzowskie zdobyli: trzy – szer. rez. Urszula Łoś (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i na 500 m), po jednym – szer. rez. Marlena Karwacka (w sprincie drużynowym z koleżankami z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w scratchu). Natomiast tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: trzy – szer. rez. Marlena Karwacka (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i w wyścigu na 500 m), po dwa – szer. rez. Nikol Płosaj (w wyścigu drużynowym z koleżankami z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Kórnik oraz w madisonie w parze z Łucją Pietrzak) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w wyścigu na 4 km oraz drużynowym – z kolegami z CCC Development Team). Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli: szer. rez. Nikol Płosaj (była trzecia w wyścigu punktowym), szer. rez. Marta Jaskulska (omnium i wyścig australijski), szer. rez. Urszula Łoś (keirin) oraz szer. rez. Szymon Krawczyk (madison – w parze z Damianem Papierskim). 

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Malutka na poligonie
 
Dama odeszła do historii
Żołnierze na froncie walk z COVID-19
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
WBH upublicznia swoje archiwa
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Większość złotych medali dla żołnierzy-pływaków
Kierunek: Litwa
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Leopardy 2PL ćwiczą na poligonie
Płk prof. Rękas – Działa, a nie marzy
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Laserowa artyleria US Army
Klub Złotej Rybki – uratowani z wody
Pandemię pokonamy szczepieniami
Co musi umieć kierowca czołgu
Daglezje na większe przeprawy
Krotony w akcji
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Mjr Tarnawski skończył 100 lat!
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Wojsko – plan na życie
Symulator na szerokie wody
Żydzi od Andersa
Buzdygany dla najlepszych
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Obrady ministrów obrony NATO
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Na rozgrzewkę – zapasy
Więcej cywilów z szansą na kaprala
Komisje sejmowe o umowie z USA
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Na straży niebieskiej linii
Kutno w sieci LogHubs
Armia Fight Night znów w akcji
155 mm dla US Army
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Pseudonim Żmudzin, Polak-rewolucjonista
We Never Stop
Agenci wywiadu na bobslejach
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Ukraiński kurs na Zachód
Międzynarodowy Elbląg
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Kuźnie oficerskich kadr
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
„Do tego dzieła potrzeba wszystkich sił i wszystkich serc”
Drewniany koń, czyli skok ku wolności
Ferie z gwiazdami sportu
Symulator Orlika w Dęblinie
Jakie zmiany w mundurówce?
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Pustynna burza wokół Husajna
Amerykanie odmładzają F-16
Żołnierze testują nauczycieli
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO